Başarılı Şirket Yönetimi Nasıl Olur?

Şirketlerin başarılı bir şekilde yönetilebilmesi ve vizyonları doğrultusunda gelişebilmesi için bazı temel kıstaslara uyulması gerekmektedir. Bu kıstasları maddeler halinde sıralayacak olursak:

1:Şirketler müşterilerinin şirketleri hakkındaki düşüncelerini öğrenebilmek amacıyla periyodik aralıklarla müşteri memnuniyeti anketleri yaptırmalıdır.

2:Tüm müşterilerin anketler vasıtasıyla alınan fikirleri doğrultusunda strateji ve taktikler geliştirilmelidir.

3:Şirket kaynakları olabildiğince etkin ve verimli bir şekilde yönetilmelidir.
Örneğin Altyapı kaynakları, insan kaynakları, eğitim kaynakları gibi.
Şirketler eğitimlere göndermiş olduğu çalışanlarını mutlak suretle denetlemeli, eğitimlerin onlara ne gibi kazanımlar sağladığını kesin olarak ölçmelidir. Bu ölçümlemenin en iyi yapılacağı yöntem ise anketlerdir.

4: Şirketlerin kurumsal web siteleri veya kurumsal blogları sürekli olarak güncellenmelidir.

5: Şirketlerin müşterileriyle veya çalışanlarıyla iletişim kurmak için kullandıkları maillerine fark yaratacak sloganlar konulmalı, konulacak olan sloganlar şirketi anlatan değil fark yaratan sloganlar olmalıdır. Bu tarz sloganlar müşterilerin ve çalışanların motivasyonlarını ciddi oranda arttırmaktadır.

6: Şirketler hedeflerini ve misyonlarını belirlemek ve güncellemek amacıyla periyodik aralıklarla toplantılar düzenlemelidir. Toplantıların verimli olabilmesi için mutlak suretle toplantı gündem maddelerinin belirlenmesi gerekmektedir.

Hakan TAŞGIN

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir