Başarılı İnternet Sitesi

Artık internet siteniz, hedef kitlenize ulaşacağınız en önemli araç oldu. Kurumunuzun kimliğini yansıtacak ve hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacak olan internet sitenizde, en fazla üzerinde durmanız gereken konu içeriklerdir. Daha sonra, içeriğe uygun tasarım, renk seçimi, kullanım kolaylıkları ve teknolojik alt yapı gibi konulara da önem vermeli, internet siteniz ile hedef kitlenizin ihtiyaçlarını tam olarak karşıladığınızdan emin olmalısınız.

başarılı internet sitesi

başarılı internet sitesi

Pek çok işletme, internet sitelerinin teknolojik alt yapılarına ve tasarımlarına gerektiği kadar önem verdikleri takdirde, müşteri ihtiyaçlarını karşılayabileceğini düşünüyor.

Neden mi böyle düşünüyorlar?

Çünkü internet siteleri genellikle teknik bir iş olarak görülüyor ve sorumlu kişiler, genellikle webmasterlardan veya grafik tasarımcılardan seçiliyor. Webmasterların veya grafik tasarım uzmanlarının sorumluluğunda gerçekleşen internet sitesi projelerinde tüm dikkatler teknolojik altyapı, kullanılabilirlik ve tasarıma verildiğinden aslında en önemli unsur olan içerik, hep arka plana atılıyor. İnternet sitesi sahipleri, farklı teknolojiler kullanarak yapılan tasarımların, güçlü yazılımsal altyapılarının her şeyi çözebileceğini düşündüğünden etkili içeriklerden yoksun olan internet siteleri amacına ulaşamıyor.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir