Backlink Pagerank İlişkisi

Backlink Pagerank

Backlink Pagerank

Backlink herhangi bir web sitesinin başka web sitelerinden link alması anlamına gelmektedir. Web sitelerinden alınan backlink’in kalitesi web sitelerinin pagerank değerleri ile doğru orantılıdır.

Pagerank Google’ın web sitelerine verdiği değeri gösteren derecelendirmedir. Google pagerankdeğerlendirmelerini 0 dan 10’a kadar olan bir puanlama listemi ile gerçekleştirir. Google web sitelerinin pagerank değerlendirmelerini yaparken web sitelerindeki özgün içeriğe, web sitelerinin başka web sitelerinden aldığı backlink sayısına ve backlink alınan web sitelerinin kalitesini öncelikli olarak göz önünde bulundurmaktadır.

Herhangi bir şirketin güçlü referansları o şirketin gücünü de göstermekte ise yüksek pagerank değerine sahip web sitelerinden alınan backlink de web sitelerinin gücünü göstermekte ve web sitelerini Google organic aramalarında üst sıralara taşımaktadır.

Bilinmelidir ki yüksek pagerank’e sahip web sitelerinden backlink almak fazla sayıda da olsa düşük pagerank’e sahip web sitelerinden backlink almaktan çok daha etkilidir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir