Backlink Alma

backlink alma

backlink alma

Backlink web siteleri açısından oldukça önemli bir olgudur ve backlink almanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır.

Backlink alma yöntemleri

  • Link satın alma yoluyla backlink alma.

Bu yöntem kullanılarak, para karşılığı kaliteli web sitelerinde tanıtım yazıları yayınlanarak backlink alınabilmektedir. En kolay yapılan ve en etkili backlink alma yöntemidir.

  • Web siteleri arası link transferi
  • Bloglarda yorum yayınlama
  • Forum sitelerinde yorum yapma

Genel olarak bu yöntemlerle web sitelerine backlink (geri link) alınabilmektedir. Backlinkler web sitelerine gelen hiti arttıracağı gibi web sitelerinin prestijini de arttırmaktadır. Bazı linkler web sitelerinin pagerank değerlerini de arttırmaktadır.

Kaliteli web sitelerde para ile link yayınlatmak en etkili backlink alma yöntemidir. Çünkü bu yöntemle linklerin yayınlanacağı yeri, web site sahipleri kendileri belirleyebilmektedir.

Web site içerikleri ile ilgili sitelerde link paylaşılması arama motoru optimizasyonu (seo) çalışmaları açısından oldukça önemlidir dolayısıyla linkler içeriklerle ilgili web sitelerinde paylaşılmalıdır.

Tanıtım yazılarında yer alan linkler anahtar kelimelerde üst sıralara gelinmesini sağlamaktadır. Link değişimi yoluyla yapılan backlink alma çalışmalarında link başlıkları doğru belirlendiğinde belirli bir süreç sonrasında anahtar kelimelerde yükselme sağlanmaktadır.

Blog sitelerinde yorum bırakmak da çok etkili olmasa da iyi bir backlink yöntemidir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir