Backlink Alma Programları Kullanmak Doğru Mu?

Backlink Alma Programları Kullanmak Doğru Mu?

Backlink Alma Programları Kullanmak Doğru Mu?

İlk önce konuyu daha iyi kavramak için bir kaç maddi durumdan bahsetmek isteriz. Herkes biliyor ki açılan sitelerin çoğu maddi amaçlı. Zaten birçoğunda o kadar çok reklam görüyoruz ki reklamlardan içeriği göremiyoruz. Konumuz bu değil konumuz birçok webmasterın sitelerinden gelir elde etmeye çalışması. Bu normal ama bu aşamadan sonra birçoğu hataya düşmekte. Sitenin çabuk kara geçmesi için arama motorunda hızlı bir şekilde yükselmeye çalışıyorlar. Bunu yapmak içinde çeşitli yapay yollar kullanıyorlar. Bu yapay yollardan biri backlink elde etme programları.

Bu yazımızda bu programların bizim için yararlı olup olmadığına değineceğiz. Backlink alırken ekstra dikkat etmelisiniz. Nedenini de kısaca açıklayacak olursak insanlar backlink yöntemiyle rakiplerini yok edebiliyorlar. Hacklink dediğimiz bu yöntem kötü backlink almanın ne kadar zararlı olduğunu en iyi kanıtlayan örneklerden biri.

Backlink programlarını kullanmalı mıyız?

Bizce mümkün olduğunca bu tür yapay araçlardan uzak durmalısınız. Bunun en büyük nedeni çöp sitelere de backlink vermeleri. Ayrıca içeriğinizle alakasız sitelerle de backlink ilişkisine giriyor. Hal böyle olunca sizin sitenizin değeri elbette düşüyor. Kötü ve yararsız backlink bir kez daha üstümüze karabulut gibi çöküyor. Eskiden backlinkler arama motorları için çok değerli olduğundan herkes birbirinden link almaya çalışırdı. Ama şimdilerde bu durum spam olarak işaretlenmenize neden olabildiğinden yapılmaması gereken işler arasına alınabilir.

Bir yazılımcı olup bahsettiğimiz programlarla oynayabileceğinizi ya da basit bir şekilde backlink alınan siteleri değiştirip ilgisiz ve çöp siteleri listeden çıkartabileceğinizi düşünüyorsanız elbette programı daha yararlı hale getirebilirsiniz. Bu tür programlar standart site listelerine sahiptir. Zamanla programın kullandığı sitelerin ne hale geldiğini bilemediğimizden ya da muhtemelen çöp site haline geldiğinden programın bize sağladığı backlinkler hiç bir işe yaramayacaktır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir