Avustralya’ya Bitcoin Bağışları!

Avustralya’daki yangından etkilenenlere yardım etmek için birçok kampanya gündemde fakat bu kampanyalarda bir yöntem bütün dikkatleri üzerine topladı. BTC adresi, hızlı bir biçimde yardım için katkıda bulunmanın sınırsız bir yolunu bağışçılara sundu. Dünyanın herhangi bir yerinden bağış yapmak isteyenler, açılan Bitcoin bağış adresine bağış yaptı. Tabii ki Bitcoin (BTC) veya kripto para birimleri yangına yönelik bir etkiye sahip olmasa da, yangın sonrası yaraları sarmakta çok faydalı oldu. Çünkü Bitcoin bağışı ile Avustralyalı itfaiyecilere yardım edilebiliyor.

Bitcoin ve diğer üst düzey blockchain’ler, yasadışı ve şüpheli etkinliklerde bir ödeme aracı olarak kullanıldığı için sürekli eleştirilse bile  Blockchain destekçisi Avustralyalı Alex Saunders, kitlesel olarak benimsenen herhangi bir blockchain’in kıtasal düzeydeki tehditlerle başa çıkmaya yardımcı olabileceğini kanıtlama çabasında. #AustraliaBurning hashtag’i kripto topluluğu arasında da hızlıca yayılmasıyla birlikte Saunders Twitter’da herkesin Avustralya’daki şiddetli orman yangınlarından etkilenen vatandaşlara BTC bağışlayabileceği Bitcoin adresini yayınladı. Adres herkese açık hale getirildiği için Bitcoin bağışları artmaya başladı. Şu ana kadar açılan adrese toplamda 1.67256693 BTC geldi.

Eğer siz de bu girişime katılıp tüm dünyaya kripto paranın gücünü göstermek isterseniz, Alex Saunders tarafından paylaşılan adresleri aşağıda bulabilirsiniz:

BTC: 38gi89vKr7VPCcwdoY2coTha86rfDHeyAR

ETH: 0x2cc057d7e6a9c1e56397c147405142066e2b0d02

BCH: 1MhhFwyQmNfynWxfD9qnXGqRhFvzhc6Qjo

LTC: MA1tScyPucdR8qt8MNdUPCgNthyPwYencb

BNB: bnb165r4pxe862hetuz2l3wt4yx43uhh4ph9u0ptz6 

MEMO: 682855254

KAYNAKLAR:


https://kriptokoin.com/avustralyadaki-orman-yangini-icin-bitcoin-ile-bagis-toplaniyor/
https://coin-turk.com/avustralya-alevlere-teslim-oldu-bitcoin-care-olabilir-mi
https://www.tamindir.com/haber/artik-sosyal-medyada-bitcoin-ile-bagis-atabileceksiniz_42469/
https://www.coinkolik.com/bitcoin-bagisi-ile-avustralyadaki-yanginin-bitmesine-yardim-edebilirsiniz/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir