Aşırı Seoya Ceza Gelecek

Aşırı Seoya Ceza Gelecek

Aşırı Seoya Ceza Gelecek

Yakın zaman önce Google aşırı Seo yaparken aşırıya kaçan sitelerin mutlaka ceza alacağını duyurmuştu. Bildiğiniz gibi birçoğumuz internetteki bilginin çöp olduğunu düşünüyoruz. Bunun nedeni bilgilerin kopyala yapıştır şeklinde yayılması ve bu tür içerikli sitelerin karşımıza çıkması, hep aynı şeyi karşımıza çıkaran sitelerin çoğalması gibi. Bu sitelerin şimdiye kadar kısa vadede başarılı olmalarının nedeni aşırı seo. Ama dediğimiz gibi kısa zamanda gelen başarı gerçek bir başarı olmayacak.

Google bu tür siteler karşı her zaman katı olmuştur ama insanlar bir konuda üst sıralara çıkmak için sürekli etik olmayan yollara başvuruyorlar. Örneğin cep telefonu ile ilgili olan bir konuya konuyla ilgilisi olmayan, çok popüler birkaç anahtar kelime girerek hit sağlıyorlar. Bu kısa vadede mükemmel bir gelişme sağlıyor ama uzun vadede hiçbir manası yok. Sebebini ise muhtemelen biliyorsunuz. Bizde birçok yazımızda dolaylı olarak bahsediyoruz. Size başarıyı getirecek olan sadece hit değildir. İsterseniz bir konunuz günde 1000 adet tekil hit alsın. Eğer o konuya giren hemen çıkıyorsa o içerik size uzun vadede asla başarı getirmez.

Günde 1000 hit getiren ama sitede kalma süresi birkaç saniyeden ibaret olan içeriklere artık ceza gelecek. Bu tip paylaşımların aşırı seoya sahip olduğu çok açık. Bu tip hataları bilgisi olmayan insanlar sık sık tekrarlıyorlar. Seo hakkında yeni yeni fikir edinenler hızlı başarı için aşırı seo uyguluyorlar. Ama hızlı başarı olmadığını size sürekli söylüyoruz. Bu tip bir şey asla beklemeyin.

Cezalar neler?

  • İndeksten silinme
  • Sıralamada gerilere itilme
  • Linklerinizin silinmesi

Gibi cezalar bizi bekliyor. Hepsi çok katı; ama hepsinin sebebi aşırı seo ile birlikte gelen aldatıcı içerik. Linklerin silinmesi ne demek diyenler için şu şekilde bir açıklama doğru olacaktır;

Çoğu insan kendine bir internet sitesi ağı kurar. Örneğin kendi siteleriniz ve arkadaşlarınızın sitelerinden sürekli siteler arası link paylaşımı yaptınız. Bu durum ceza almanıza sebep olacak. Çünkü aşırı seo kapsamına giriyor. Linklerin sayısı ne kadar fazlaysa o kadar tehlikedesiniz demek oluyor. Sonuç olarak linkleriniz siliniyor ve hiçbir değeri kalmıyor.

Sonuç olarak şunu açıklamak doğru olur. Google ve diğer arama motorları sitelerin doğal yoldan gelişmelerini ve başarı elde etmelerini istiyorlar.  Kaliteli içerik paylaşıp yavaş yavaş, olması gerektiği gibi ziyaretçiyi çekmelisiniz. Ya da ciddi bir proje ise ciddi bir reklam yaparak hızlı gelişim elde etmelisiniz. Bu işin başka çözümünün olmadığını unutmayın ve kaliteli içerik ile zamanı birleştirip başarıyı kucaklayın.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir