Arama Motoru Optimizasyonu – Seo

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

Seo Google organic aramalarında web sitelerinin üst sıralarda yer alması amacıyla yapılan uzun soluklu çalışmalar bütünüdür. Seo çalışmalarında backlink, anahtar kelime yoğunluğu çalışması ve özgün içerik hazırlanması gibi çalışmalar yer alır.

Web sitelerinde ne kadar başarılı içerikler, tanıtım kampanyaları yayınlanırsa yayınlansın web siteleri hedef kitleye ulaşmadığı takdirde hiçbir anlam ifade etmez.

Seo sunulmakta olunan hizmet ve ürünlerle ilgili hedef anahtar kelimelerde web sitelerini üst sıralara çıkartır.

Seo İngilizce Search Engine Optimizationun kısaltmasıdır. Search Engine Optimization’ın Türkçe’de arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.

Seo çalışmalarının en büyük farkı çalışmalar sonucunda hedeflenen noktaya gelinmiş olsa dahi çalışmaların kesintiye uğramaksızın devam etme zorunluluğudur. Seo çalışmalarında hedef anahtar kelimelerde hedeflenen noktalara gelindiği anda çalışma, kesintiye uğratıldığı takdirde kısa bir süreç sonrasında çalışmanın başlandığı noktaya geri dönülür.

Google, organic atamalarda üst sıralara çıkılmak amacıyla yapılan seo çalışmaları için herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Seo fiyatları, seo çalışması yapılacak olan sitelerin domain yaşı, sitelerin backlink kalitesi ve hedef anahtar kelimeleri Google Seo aramalarında ne kadar arandığı gibi birçok parametreye bağlıdır.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir