Arama Motoru Optimizasyonu SEO

arama-motoru-optimizasyonu-seo

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ile potansiyel müşterilerinize ulaşın

Potansiyel müşterilerinize ulaşmak için salt bir web sitesi tasarlamak hiçbir şekilde yeterli olmaz. Hedef kitlenizi sitenizi bir kez ziyaret etmeleri için ayartmanız; sitenizi tekrardan ziyaret etmelerini sağlamak içinse daha çok çaba sarf etmeniz gerekir. Çoğu internet kullanıcısı web sitelerini adres çubuğundan bulmaktansa google gibi arama motorlarını kullanarak bulmaktadır. Bu sebeple arama sonuçlarında iyi bir sıralama derecesine sahip olmak hedef kitlenizin sitenizi bulmaları ve size ulaşmaları için şarttır. Genel olarak kullanıcılar ilk arama sayfasından sonraki sayfalara bakmazlar. Ayrıca arama listesinin en yukarısında olmak en aşağısında olmaktan her zaman için daha etkilidir.

Arama motorları arama sonuçlarını sıralamak için çok çeşitli bileşenleri bir arada kullanır. Sayfa sıralama dereceleri hiçbir şekilde rastlantısal değildir.Google, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında sayfaların üst sıralarda yayınlanması için yapılan çalışmalara Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) çalışması denir. Seo ; Search Engine Optimization kısaltmasıdır.

Her arama motorunun kendine has sistematik bir yapısı vardır ve yapılar düzenli aralıklarla değişkenlik gösterir. Fakat tüm arama motorlarında temel bir arama motoru optimizasyonu Seo geçerlidir. Arama Motoru Optimizasyon’u (Seo) çalışmaları ustalık gerektiren planlı bir çalışmayla istenilen düzeyde başarıya ulaşabilmekte, web sitelerine yönelen trafiği düzenlemekte ve yönelim trafiğini arttırmaktadır.

Hakan Taşgın
Web Tasarım Web Yazılım

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Cevap Yok

  1. kktc haberleri dedi ki:

    teşekkürler bu güzel yazınız için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir