Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Arama motoru optimizasyonu – Seo çalışmaları öncelikle Google organic aramalarında ön sıralarda çıkılmak istenen anahtar kelimelerin belirlenmesi ile başlar ve çalışmalar iki ayrı alanı kapsar.  Bu çalışmalar site içi yapılan çalışmalar ve site dışı yapılan çalışmalar olarak ikiye ayrılmaktadır.

Site içi çalışmalar

Arama motoru optimizasyonu (Seo) çalışmalarında site içi çalışmaların amacı web sitelerini özellikle Google arama motoruna uygun hale getirmektir. Site içi çalışmalarının en önemli ayağı özgün ve hedef kitleye uygun içeriktir. Hazırlanan özgün içerik sonrasında ise web sitelerinin kod yapıları ve meta tagları arama motorlarına uygun hale getirilmektedir.

Site dışı çalışmalar

Ziyaretçi sayıları yüksek ve güvenilirliği tescillenmiş web sitelerinden alınan linklerle oluşturulan link ağları algoritmalarını sürekli olarak güncelleyen arama motorlarında ön sıralarda yer almada önemli derecede avantaj sağlamaktadır.

Düzenli olarak site içi ve site dışı arama motoru optimizasyonu (Seo) çalışmaları yapılan web siteleri belirli bir süreç sonrasında arama motorlarında bir noktaya gelir. Fakat arama motorları algoritmalarını sürekli olarak değiştirdiğinden ve rakip sitelerde sürekli olarak arama motoru optimizasyonu (seo) çalışmalarına devam ettiğinden Arama motoru optimizasyonu (Seo) çalışmalarında web sitelerine herhangi bir sıralama garantisi verilemez.

Unutulmamalıdır ki arama motoru optimizasyonu – Seo çalışmaları süreklilik ister, çalışma kesildikten belli bir süre sonra en başa dönülür çünkü rakipler durmamakta rekabet olanca hızıyla devam etmektedir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir