Arama Motoru Optimizasyonu İpuçları

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motorlarında özellikle en büyük arama motoru olan Google aramalarında ön sıralarda yer alabilmek için bazı temel kurallara uyulması gerekmektedir.İşte arama motoru optimizasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

Web site tasarımlarının Google ‘a uygun olarak yapılması gerekmektedir.

Web sitelerinin tasarımları, Google aramalarında sitelerin ön sıralarda yer almasında çok önemli bir role sahiptir. Örneğin Google ağır flash animasyonları okuyamadığından web sitelerinde flash animasyonlar kullanılmamalıdır.

Domain (alan adı) Seçimi

Web sitelerinin domain seçimi, verilmekte olan hizmeti direkt olarak yansıtacak anahtar kelimelerden seçilmeli, mümkünse domain çok uzun olmamalı, domain’in yaşı olabildiğince eski olmalıdır.

Web Siteleri Sürekli Olarak Yayında Kalmalı

Arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmek için web sitelerinin sürekli olarak yayında kalması çok önemlidir. Dolayısıyla web sitelerinin iyi bir hosting firmasında kesintisiz olarak yayınlanması gerekmektedir.

Web Sitelerinin Menüleri Sağa Yerleştirilmelidir

Google başta olmak üzere tüm arama motorları sayfaları okurken yukarıdan aşağıya ve soldan sağa doğru okurlar. Dolayısıyla menünün sağ tarafa yerleştirilmesi Google’ın menüye ulaşmasını kolaylaştıracak, sayfanın indekslenme süresini kısaltacaktır.

Anahtar Kelimeler Kalın, Altı Çizili veya Eğik Olarak Yazılmalıdır

Web sitelerinde sunulmakta olan hizmeti direkt olarak yansıtan anahtar kelimelerin Google tarafından ayırt edilebilmesi amacıyla eğik, altı çizili veya kalın yazılmasında fayda vardır. Anahtar kelimelerin farklı vurgularla yazılması çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Eğer anahtar kelimeler yerine başka kelimeler farklılaştırılırsa Google o kelimeleri anahtar kelimeler olarak algılar bu durumda anahtar kelimelerin etkinliğinin kaybolmasına sebebiyet verir.

Özgün İçerik ve Anahtar Kelime Yoğunluğunun Önemi

Özgün olarak hazırlanan içeriklerin düzenli olarak yayınlandığı ve özgün içeriklerde anahtar kelime yoğunluğunun dengeli olarak ayarlandığı web siteleri diğer web sitelerinin her daim önlerinde yer alır. Fakat hazırlanan özgün içeriklerdeki anahtar kelime yoğunluğuna olabildiğince dikkat edilmelidir. Google gereğinden fazla anahtar kelime kullanılarak hazırlanan içerikleri spam içerik olarak algılamaktadır.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir