Arama Motoru Optimizasyonu Çalışmaları

 

 

 

seo çalışmaları

Seo Çalışmaları

 

Seo nasıl yapılır sorusu, tüketici davranışlarının değişmesi ile paralel olarak satın alınacak olan ürün ve/veya hizmetlerin arama motorları üzerinden araştırılıp satın alınmaya başlanması ile birlikte kurumlar tarafından sıklıkla sorulmaya başlanan soruların başında gelmektedir.

Seo nasıl yapılır sorusuna yanıt vermeden önce öncelikli olarak seo çalışmalarının devamlılık gerektiren ve kesintiye uğramaksızın devam etmesi gereken çalışmalar bütünü olduğunu belirtmemizde fayda var.

Arama motorlarının doğal aramalarında üst sıralara çıkılması amacıyla yapılan seo çalışmaları site içi seo çalışmaları ve site dışı seo çalışmaları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Site içi seo çalışmalarında öncelikli olarak arama motorlarının doğal arama sonularında üst sıralarda yer alınmak istenen ve sunulmakta olan ürün ve/veya hizmetleri en doğru şekilde yansıtan anahtar kelimeler seçilir ardından seçilen anahtar kelimeler arama motorları tarafından uygun görülen oranda kullanılarak özgün içerikler oluşturulur ve web sitelerine eklenir.

Anahtar kelimelerin gereğinden fazla kullanılması durumunda web sitelerinin, arama motorları tarafından banlanma riski ile karşı karşıya kalabileceği unutulmamalıdır.

 

Web sitelerinin yazılımsal altyapıları ve tasarımları arama motorlarıyla uyumlu hale getirilir. Web sitelerindeki kırık linkler kaldırılır, iç bağlantılar düzenlenir, anahtar kelimelerin bold/ italic düzenlemesi yapılır, dış bağlantılar düzenlenir ve web sitelerinde yer alan kodlar W3 standartlarına uyumlu hale getirilir.

Seo site dışı çalışmalarında ise öncelikli olarak web siteleri arama motorlarına ve dizinlere kayıt ettirilir,  blog sayfaları oluşturulur ve içerik yönetimleri sağlanır. Web siteleri üzerinden blog sayfalarına direkt link verilerek blog sayfasına kolay ulaşım sağlanır. Sosyal paylaşım mecralarında aktif hesaplar oluşturularak yönetimleri sağlanır.

Web sitelerine backlink çalışması, Google trustrank çalışması ve Google maps çalışması yapılır ayrıca web siteleri sosyal imleme sitelerine ve video sitelerine kayıt ettirilir.

Tüm ofis dokümanlarının ilgili sitelere yerleştirilmesi ve rakip web sitelerinin analizlerinin düzenli olarak yapılması seo çalışmalarının ayrılmaz bir parçası olduğu da unutulmamalıdır.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir