Arama Motorlarının Çalışma Mantığı

Başta Google olmak üzere arama motorları, internette aradığımız tüm bilgilere kolaylıkla ulaşmamızı sağlayan mecralardır. Arama motorları kendilerine özel olarak geliştirdikleri sistemleri (algoritmaları) ile  web’e girilmiş olan tüm bilgileri indekslemektedir. Arama motorlarında, web siteleri ve çeşitli dökümanlar belirli kriterlere göre sıralanmakta ve kullanıcılara sunulmaktadır.

Dünyanın en gelişmiş ve en fazla kullanılan arama motoru olan Google’ın şu an için arama motoru denildiğinde akla gelen ilk arama motoru olmasından dolayı hedef anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alınması amacıyla yürütülen arama motoru optimizasyonu SEO çalışmaları genel olarak Google’a göre yürütülmektedir.

SEO çalışmaları ile beklediğiniz başarıya ulaşabilmeniz için web sitenizi özgün içeriklerle beslemeli ve SEO çalışmalarınız kurumsal firmalara yaptırmalısınız. Ayrıca arama motorlarının indekslerinden çıkarma gibi cezai yaptırımlarına maruz kalmamak için SEO çalışmalarınızda illegal yollara asla başvurmamalısınız.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...