Apple WWDC (2)

Apple WWDC 14'

Apple WWDC 14′

Spotlight Arama

IOS 8 (ve güncellenmiş OSX) ile Apple nihayet evrensel arama patentini, birkaç yıl önce üzerinden herkesi dava ettiği, kullanmak için o koyuyor. IOS 8 arama çubuğunu aşağı çekerek artık bir dizi farklı hizmetleri anlık arama seçeneğini sunacak. Bu kütüphanede ki kitapları, cihazda yüklü uygulamaları, aldığınız mesajları ve yüklü olan şarkıları bulacaksınız. Ancak, aynı zamanda dışarıdan ulaşabileceğiniz iTunes, film seansları, haritalar ve daha fazla içeriklerinde listesine erişmiş olacaksınız.

Süreklilik Modu

Apple Süreklilik konusuna çok önem vermiş gibi gözüküyor. Tek bir kullanıcı olarak örneğin Mac’inizde Safari’den açtığınız bir ekranı incelemeye gidip iPad’inizden devam edebileceksiniz. Bu konuda Apple cihazlarının birbirleriyle ne kadar güzel bir uyum içinde çalıştığınıhissettirmek istiyor. iOS 8 ile, bir belge üzerinde çalışabilir ya da tek bir cihazda bir web sayfasına bakmak, sonra başka bir pick up ve kolayca kaldığınız yerden bu pick up’a devam etmek…

Süreklilik

Apple’ın Süreklilik platformu masaüstü ve mobil yazılımda yeni sürümünü çalıştıran kendi cihazlar ile sınırlıdır. Yani bir nevi evrensel değildir. Apple aynı zamanda mesajlaşma konusuna için de yeni yetenekler ekledi ve bu konuda da cihazlarının daha fazla birbirine bağlı bir şekilde çalışmasını sağladı. Örneğin eğer iPhone üzerinde bir çağrı alırsanız, Mac veya iPad ile bu çağrıyı cevaplayabilir ya da reddedebilirsiniz. Buna ek olarak SMS mesajları da yeni Süreklilik sistemi ile Apple cihazları arasında aktarılmaktadır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir