Apple WWDC (1)

Apple WWDC 14'

Apple WWDC 14′

Beklendiği gibi, Apple WWDC yeni iOS sürümünü tanıttı. Yeni sürüm en azından yüzeysel olarak iOS 7’ye çok benziyor. IOS 8 gelişmeler biraz daha düşük seviyeli gibi gözüksede geçen yıl gördüğümüz temellerin üzerine gelen tasarımlar var. Bir kez daha, Cupertino Android takip ediyor, ve kesinlikle bazı bölgelerde yakalıyor. Apple dediği gibi, bu henüz iOS’un iyi sürümü.

Actionable Bildirimler

Apple çok uzun bir süre için iOS bildirimlerini düzeltmek için çalışıyor ve sadece son zamanlarda Android için karşılaştırılabilir bir yere ulaştı. Tüm erken sorunları için, Android her zaman büyük bildirimleri olmuştur. Android 4.1 ile başlayarak, Google bildirimlerin eyleme düğmeleri eklemek için geliştiriciler yeteneğini ekledi. Şimdi Apple aynı şeyi yapıyor, ama biraz daha ileri giderek.

Bildirimler

Android çok fazla yer kaplıyor. IOS 8’de Apple düğmeleri genişletmiş gibi görünüyor, ama onların hızlı cevap yeteneği var. Örneğin, başka bir app, aşağı düşer afiş size geçerli app çıkmadan açılan bir yanıt yazmanızı sağlar bir cevap düğmesini içerir ise yeni bir ileti alırsanız. Bu, elbette, Android çeşitli üçüncü parti araçları ile yapılabilir bir şeydir, ancak Apple’ın özgün işlevleri burada Android ötesinde bir adımdır.

Bildirimler Android

IOS 8 bildirimleri ile tek kalan acı noktası tüm aktif öğeleri silmek için tek bir tuşun devamlı belirgin olmaması. Daha önce olduğu gibi, bir anda bildirimlerin bir bölümünü boşaltmak gerekir. Android ile, tüm aygıtlarda basit, net bir tüm simgesi vardır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir