Apple Ayrımcı Uygulamayı Kaldırdı

App Store uygulama mağazasında eşcinsel karşıtı uygulamaya firmanın onay vermesi, insan hakları örgütlerini ayağa kaldırmıştı.

Apple, eşcinselleri ‘doğru yola getirmeyi amaçlayan’ Exodus adlı uygulamaya onay vermesinden beş hafta sonra geri adım attı ve ayrımcı uygulamayı App Store’dan kaldırdı. İnsan hakları ve eşcinsel örgütlerini kızdıran dini uygulamaya karşı 150 bin imza toplanmıştı.

Change.org, Exodus ‘un kaldırılması için 150 binden fazla imza toplarken, ‘TruthWinsOut.com sitesi de ‘Exodus nefret yayan ve dar görüşlü bir uygulama. Apple şirketini de kınıyoruz” açıklamasında bulundu.

Uygulamayı yaratan ve kendilerini homoseksüellikle savaşan en büyük dini kurum olarak nitelendiren ‘Exodus International’ yetkilileri, “Amacımız Hazreti İsa’nın ruhuna bir hakaret olarak gördüğümüz homoseksüelliği yok etmek ve insanları doğru yola yönlendirebilmek” dedi.

Uygulama en yakın dini organizasyonların nerelerde olduğunu belirtiyor, kullanıcıların ’sapkınlığa’ yenilmemeleri için yapmaları gerekenleri sıralıyor ve ‘özlü’ sözlere yer veriyor.

Apple, söz konusu uygulamaya en başta neden onay verdiği sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

Kaynak: Ntvmsnbc

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir