Apple Akıllı Yüzük Patenti Aldı

Apple giyilebilir teknolojilerin saat ile sınırlı olmayacağı/olmaması gerektiğini düşünmüş olacak ki farklı teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Bugün yayınlanan patent detaylarına göre Apple’ın yeni çalışmalarından biri akıllı bir yüzük olacak. Apple’ın patent detaylarına göre bu yüzük bir dokunmatik ekran gibi bir şeye sahip olabilecek. Yüzüğün görevlerinden biri telefon ve/veya bilgisayar üzerinden belirli durumları, bildirimleri bir his olarak cihaz sahibine bildirecek. Yani size gelen e-postadan sadece bilgisayar değil, telefon, saat ve yüzük sayesinde de haberdar olabileceksiniz. Yüzüğün bir diğer özelliği de mikrofon bulunduracak olması. Böylece yüzüğe komut verebileceksiniz. Ayrıca bir şekilde yüzük sizin el hareketlerinizi izleyerek yazı yazma gibi durumlara da destek olabilecek.

akıllı yüzük
Tabi ki unutmayın bu sadece bir patent. Patent alınması bunun yapımına başlandığı anlamına gelmiyor. Hatta incelendiği zaman Apple’ın birçok patenti hayata geçmiyor, en azından şimdilik.
Bu patent de diğerleri gibi bize Apple’ın kafasında böyle bir fikir olduğunu da veriyor. İlerde nasıl bir ürüne dönüşeceği konusunda sadece hayal dünyamızı konuşturabiliriz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir