Anti Seo’ya Nasıl Engel Olunur

Anti Seo

Anti Seo

Anti Seo çalışması yapıldığı tespit edildikten sonra yapılması gereken anti seo linklerinin kaldırılması amacıyla site sahipleri konuşmaktır.

Uygun bir dille derdinizi anlattığınız takdirde Hack ile koyulan linkinizin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında daha dikkatli olması için site sahibini uyarabilirsiniz. Eğer linkiniz yabancı bir sitede yer alıyorsa yine vazgeçmeyin. Derdinizi anlatabilecek birinden yardım alabilirsiniz. Site sahibine erişemem durumunuzda var elbette. O halde hosting firmasına başvurmanız derdinize çare olabilir. Bu konularda pek yardımcı olmasalar da son çare olarak kullanılabilir. En nihayetinde link sizin linkiniz ve sitede yasal olmayan bir şekilde kullanıldığını iddia edebilir, site yöneticisinin size cevap vermediğini söyleyerek kaldırılmasını isteyebilirsiniz. Derdinizi resmi bir dille anlattığınız takdirde size yardımcı olacaklardır.

Bir diğer yöntem indeks temizlemedir. Sitemizi daha büyük zararlara maruz kalmaması için arama motorunda yer alan indekslerini silmek suretiyle fişlenmesini engelleme yöntemidir. Bunun yanında linklerin verildiği belirli içerikleri temizleyerek de daha özel bir önlem alınmaya çalışılabilir.

Diğer yöntemimiz zararlı linkin etkisini azaltmaktır. Bunun için sitemize nerden link geldiğini bulmalıyız. Linkin nereden geldiğini bulduğumuzda orada paylaşımda bulunmaya çalışılmalıdır. Örneğin link bir yorumdan geliyor olabilir. Sitemizin linki kullanılarak uygunsuz bir anahtar kelime yorum olarak bırakılmış olabilir. Bizde aynı sayfaya yorum bırakarak ilgili anahtar kelime ve linkimizi kullanırsak ve bunu birden fazla yaparsak gelen zararlı linkin etkisini kırmış oluruz.

Anti  seo herkesin başına gelebileceği için herkes en başından önlemini almalıdır. Sitemize Hacklink konulabilir, ya da sitemiz için Anti Seo ile backlink yapılabilir. Herkes sitesine yapılan yorumlara dikkat ederse sorun en aza inecektir. Bunun yanında yorumları onaydan sonra yayınla seçeneğini seçmek Anti-Seo çalışması yapanların işini daha da zorlaştıracaktır.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir