Anti-Seo Sorunu

SEO

SEO

Sorunun en kesin çözümünün Anti-Seo işlemini yapan kişiyi bulamak olduğunu tahmin etmişsinizdir; zira herkes bu tür gayri ahlaki yöntemlere başvurmayacaktır. Sadece ahlaki terbiye almamış, kıskanç ve başarınızı kaldırmayan insanlar size bu kötülüğü yapacağı için aslında tespitte kolaylaşmaktadır.

En kesin tespit yöntemi sitenizin linkinin verildiği sitenin yöneticisiyle konuşmaktır. Bu yabancı sitelerde hiç kolay olmayacaktır ama en kesin yöntem budur. Yöneticiyle konuşarak sitenize ilgili zamanda girilen IP adreslerini alabilirsiniz. IP adreslerinden bilgisayarların yeri tespit edilebilir. Bu yöntemle kimin sizin ekmeğinizle oynadığını görebilirsiniz.

Sitenize hacklink yapanlar kuvvetle muhtemel rakiplerinizdir. Bu sayede bu tür bir yola başvuranların sayısını azaltabilirsiniz. Sıralamada sizin arkanızda kalan rakiplerin böyle birşeye ihtiyaç duyacağını varsayarsanız çemberi daha da daraltmış olursunuz.

Kişinin tespiti aşaması uzun soluklu bir süreç olacaktır bunu baştan bilin; ama sakın vazgeçmeyin. Yaptıkları siteniz için çok tehlikeli bir harakettir ve önlem almadığınız takdirde sizi tamamiyle arama sonuçlarından silebilir. Bu yüzden konunun üstüne gitmeniz önem arzetmektedir.

Herkes bu tür yöntemleri bilemeyeceğinden site sahibinin bir suçu olmayabilir. Rakibiniz olan site sahibi bazı ahlaksız Seo çalışması yapanlarla çalışmış olabilir. Bu kişiye vaad ettiği sıralamayı veremeyen Seo firması veya kişi böyle çirkin bir yola başvurmuş olabilir. Bunun için rakiplerinize saygı düzeyini aşmadan herhangibir Seo firması ile çalışıp çalışmadığını, çalıştıysa hangisiyle çalıştığını sorunuz.

Eğer bir Seo firması elde ettiyseniz bu firma sizin gibi Seo çalışması yaptığı site için başka rakipleride geride bırakmak adına onlarıda kirletmeye çalışacaktır. Diğer rakiplerinize de bu konuda danışın. Sizinle aynı siteden alakasız ve fişlenmenize neden olacak bir kelimeden link alan rakibiniz var mı araştırınız. Dediğimiz gibi zor ve uzun bir yol olacak ama sorumluları bulup cezalandırmaz iseniz başınıza başka belalar açabilecekleri gibi sitenizi bununla birlikte bütün emeğinizi heba edebilirler. Yukarda bahsedilen adımları kanıtlayacak, sorumluları tespit edecek adımları atarken kanıtları biriktirmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede kanuni işlem yaptırma ihtimaliniz artar. Video kaydedebilir veya Screen alabilirsiniz. Bu dökümanlar savcılığa başvurduğunuzda çok işinie yarayabilir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir