Android Jelly Bean Kullanımında Artış Yaşanıyor

Android Jelly Bean Kullanımında Artış Yaşanıyor

Geçtiğimiz günlerde görüntüleri sızan Android’in yeni sürümü Jelly Bean 4.3 hakkında bilgi vermiştik. Jelly Bean 4.3’ün yayınlanması beklenirken Google, Temmuz ayı için Android dağılım verilerini yayınladı. Yayınlanan verilerde en çok kullanılan Android versiyonu Jelly Bean dikkat çekiyor.

Temmuz ayı analizlerine bakıldığında Jelly Bean serisi Android cihazların %37.9’unda kullanılıyor.  Cihazların %32.3’ü Android 4.1.x ile çalışıyor. Bu oran geçtiğimiz aya göre %33 oranında arttığı dikkatlerden kaçmıyor.

Jelly Bean kullanımında artış yaşanırken diğer işletim sistemlerinde düşüş yaşanıyor. Verilere göre Gingerbread %36.5′ten %34.1′e, Ice Cream Sandwich de %23.3 oranına kadar düştü. Oranlara bakıldığında Jelly Bean’in iğer işletim sistemlerine göre daha fazla tercih edildiği görünüyor.

Jelly Bean, Gingerbread ve Ice Cream Sanwich en fazla kullanıcıya sahip işletim sistemleri olarak göze çarpıyor. Bu işletim sistemlerinin yanı sıra diğer Android işletim sistemleri %5 altında oranlarda kullanılıyor. Froyo’nun %3.1, Eclair’in %1.4 seviyesinde göründüğü raporda Honeycomb ve Donut’un %0.1 oranında Android cihazlarda yer aldığı ve neredeyse artık tarihe karışmak üzere olduğu ortaya çıkıyor.

Bilgi verdiğimiz Temmuz ayı raporu 8 Temmuz’a kadar olan 14 güne ait periyodu kapsamaktadır. Bu ay Jelly Bean’in diğer Android işletim sistemleriyle arasını açması ve diğer işletim sistemlerine kıyasla daha fazla tercih edilerek yerini sağlamlaştırması farklılık yarattı. Jelly Bea serisinin Yeni sürümü Android 4.3’ün çıkmasıyla aranın daha da açılacağı tahmin ediliyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir