Anchor Text Bağlantı Metinleri

seo anchor text

Anchor text: Bağlantı metin, Google’da zirveye çıkmak istediğiniz kelimelerde link almaktır, link içine girilmiş yazılara verilen isimdir.Anchor  temel olarak aşağıdaki koda benzer;

<a href=”Default.aspx” runat=”server”>Ana Sayfa </a>

Anchor bağlantı metni kullanımında hedeflenmiş kelimeler kullanılmalıdır. Aşağıda bazı ipuçları vardır:

  • Sadece en önemli anahtar kelimeleri kullanın; anchot textleri sitenin açıklaması olarak kullanmayın. Örneğin seyahat ile ilgili bir Web sitesine sahipsek “Seyahat Bilgileri” bağlantı metni için idealdir. Fakat hiçbir zaman “En Önemli Seyahat Bilgilerini Bu Sitede Bulabilirsiniz” gibisinden bağlantı metni kullanmayınız.
  • Akılda kalıcı bağlantı metinleri kullanın; fazla anahtar kelime kullanmayın ve bağlantı metninde geçen anahtar kelimelerle birlikte noktalama işaretlerini kullanmayın.
  • Gereksiz kelimelerden kaçınmak yerinde bir davranış olur. Örnek verirsek “Güncel Haberler – Okumak İçin Tıklayın” gibi bağlantı metinleri işimizi görmeyecektir. Bunun yerine akıllıca seçilmiş hedeflenmiş kelimeleri kullanmak lehimize olacaktır.
  • Bağlantıları kolayca ayırt edilecek şekilde biçimlendirin; Kullanıcıların normal metin ile bağlantı metnini ayırt edebilmelerini kolaylaştırın. Eğer kullanıcılar bağlantıları fark etmez veya yanlışlıkla tıklarsa içeriğiniz kullanışsız hale gelir.

Yanlışlar: Anchor ile bağlantıları normal metin ile aynı şekilde biçimlendiren CSS kullanmaktan kaçının.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir