Anahtar Kelimeler Ne Kadar Önemli?

Anahtar Kelimeler Ne Kadar Önemli?

Anahtar Kelimeler Ne Kadar Önemli?

Web siteleri görsellik bakımından güzel ve iyi içeriklere sahip olmalı ki Google’da başarıyı yakalayabilme şansları olsun.

Web sitelerinin güncel olması da önemlidir. İnsanlar bir ya da iki yıl önceki içerikleri okumak istemezler. İnsanlar ilgi çekmeyen alakasız içerikleri görmek de istemez. Asıl konumuz bu değildi ancak içerik, görüntü, güncellik hakkında biraz bilginin iyi olacağı düşüncesindeyiz.

Asıl konumuz olan anahtar kelimelere gelelim. Anahtar kelimeler neden bir web sitesi için bu kadar önemlidir ve bunun seo ile bağlantısı nedir?

İnsanlar arama motorlarını kullanarak internette arama yaparlar. Sitenizde paylaştığınız içerikleri Google’a yazdıkları birkaç kelime ile aratıp bulduklarından konuyla alakalı anahtar kelimelerin içeriklerde yer alması oldukça önemlidir.

Peki, anahtar kelimelerin seo ile alakası nedir? Seo, arama motorlarının doğal arama sonuçlarında konuyla ilgili hedef anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alınması amacıyla yürütülmektedir. Dolayısıyla web site içeriklerinde kullanılan anahtar kelimeler oldukça büyük önem taşımaktadır.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir