Altın Örümcek Ödülleri Sahiplerini Buldu

altin_orumcek
Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu 8. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde toplam 33 kategoride ödüller dağıtıldı. 2009 yılının en iyi web siteleri ve internet teknolojileri alanındaki projeleri ödüllendirildi. Törende Türk Hava Yolları www.thy.com web sitesi ile En İyi Kurumsal Web Sitesi kategorisinde ödül alırken, Efes Pilsen www.efespilsen.com.tr, Üretim-Sanayi kategorisinde ödüle layık görüldü. TTNet ise www.ttnet.com.tr web sitesi ile Telekomünikasyon kategorisinde ödül aldı.
İnternet dünyası ve bilişim sektörünün önemli isimlerini bir araya getiren coşkulu gecenin sunuculuğunu Yosi Mizrahi yaptı. Ünlü Siteleri kategorisinde Altın Örümcek Ödülü’nü www.yalinonline.com ile Yalın alırken, Nil Karaibrahimgil gecenin sonunda verdiği konserle törene katılanlara müzik ziyafeti yaşattı.

52 jüri üyesi 33 kategoride 4500 başvuru değerlendirdi
8.Altın Örümcek Web Ödülleri’nde toplam 4500 başvuru değerlendirmeye alındı. 52 kişiden oluşan ve bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri ön eleme, grup elemeleri ve final değerlendirmeleri olmak üzere üç aşamalı eleme sürecini gerçekleştirdiler. Başvurular toplam 10 değerlendirme kriteri baz alınarak değerlendirildi. Bu kriterler; tasarım, navigasyon, içerik, teknoloji, etkileşim, pazarlama, yaratıcılık/yenilik, gizlilik politikası/ bilgi güvenliği, genel deneyim/kullanılabilirlik, görme engellilere uygunluk olarak belirlendi.
Altın Örümcek Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden biri
DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman törende yaptığı konuşmada DorukNet olarak sekiz yıldır, ara vermeden Altın Örümcek Web Ödülleri’ni düzenlediklerini hatırlattı. Bu kapsamda maddi ve manevi hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını ifade eden Erkman, Altın Örümcek yarışmasının artık Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden biri haline geldiğini söyledi. Türkiye’de web ve internet teknolojilerini kullanarak gerçekleştirilen başarılı projelerin tanıtılması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi konusunda en önemli platform olan Altın Örümcek Web Ödülleri’nin çok büyük bir organizasyon olduğunun altını çizerek özellikle jüri üyelerine, sponsorlara ve organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Altın Örümcek Türkiye’de internet’in ulaştığı boyutun aynası
DorukNet Pazarlama Müdürü Aslı Cem Avcılar, yaklaşık sekiz ay süren büyük bir maratonun tamamlandığını belirterek yarışmaya olan katılımın internet sektörünün Türkiye’de ulaştığı boyutun bir aynası olduğuna dikkat çekti. Altın Örümcek kapsamında jüri üyelerinin değerlendirmelerinin yanı sıra halk oylaması uygulamasının da yapıldığını belirtti.
Aslı Cem Avcılar, Halk Oylaması ile internet kullanıcılarının da organizasyona katılımının teşvik edildiğini ve beğenilerini duyurabilecekleri bir platform yaratıldığını söyledi. Bu sene Halk oylamasında 15 bin oy ile rekor kırıldığını söyledi.
Basın Ana Sponsoru olarak Sabah Gazetesi yer alırken Altın Örümcek Web Ödülleri’nin sponsorları arasında Active, Alvons Moda Center, BKM, Botego, Btnet, Businessweek, Digital Arts, Infomag, Kemer Resort Hotel, Kobi Efor, Kurumsalhaberler.com, Macline, Müzik.net, Newtech, Nexum Creative, Özlem Kristal, Photoline, Sevenice, Technotoday, Telepati Telekom, Turk.Internet.com,Tele.com.tr, Visions yer alıyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir