Alexa

alexa

Alexa Rank :

Alexa Rank, bilgisayarında Alexa Toolbar olan kullanıcıların ziyaret ettikleri sitelerin istatistik bilgilerinin yansımasıdır. Gerekli bilgiler içerdiğine inandığınız, destek olmak istediğiniz ve doğru bilgiler içeren sitelere giriş yaptığınızda bilgisayarınızda Alexa Toolbar olduğu için destekte bulunmuş olursunuz.

Alexa’da Yükselmek :

Alexa’da yükselmek için web sitenizin trafiğinin yüksek olması gerekmektedir. Alexa Toolbar kullanmayan ziyaretçiler sıralamalarda etkili değildir. Alexa Toolbar, web sitelere Browser’dan direk olarak internet adresi yazılarak girilen sitelerin marka değerlerinin artmasını sağlamaktadır. Bu nedenle Alexa Toolbar kullanan kullanıcılar web sitelerine direk ziyarette bulunuyor ise Alexa’da Yükselmek oldukça kolay ve başarılıdır.

Alexa Toolbar :

Web adresinizin ziyaretçi istatistiğini gözlemleyebilir, ziyarette bulunduğunuz web sitelerin de ziyaretçi istatistiğini görebilirsiniz. Toolbar kullandığınız taktirde girmiş olduğunuz web sitelerin Alexa değerlerine etki edebilirsiniz. Alexa Rank değerleri sadece Toolbar kullanan kullanıcılar üzerinden hesaplanmaktadır.

Alexa Kayıt :

Web sitenizi Alexa’ya kayıt etmek için. www. Alexa.com adresine giriş yaparak sizden istenen işlemleri sırasıyla yapmanız gerekmektedir. Bunun yanısıra Alexa Toolbar kullanan kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesi de Alexa botlarının sitenizi dikkate alması ve kayıt etmenize yarayabilir.

Alexa Kodu :

Alexa kodu internet sitenizin Alexa üzerindeki değerini anlık olarak göstermeye yarar. Alexa’daki değişiklikler Alexa Kodu olan sitelerde site içerisinde kısa sürede güncellenir ve Alexa Rank takibini kolaylaştırır. Bu nedenle Alexa Kodu sitenizde ekli olduğunu sürece site Rank’ınızı kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Alexa Site Ekleme :

Alexa site ekleme konusunda yoğun çaba sarfetmenize gerek yoktur. Alexa botları web sitenizin çeşitli dizinlere ve Google’a kayıt durumuna bakarak web sitenizin bilgilerine ulaşabilir. Bunun yanısıra manuel olarak bu işlemleri gerçekleştirmek isterseniz Alexa’ya girerek gerekli işlemleri bitirip ister mail onayı ile isterseniz de web sitenize alexa tarafından verilen bilgilerin girileceği info.txt dosyası ile yapabilirsiniz.

Alexa Türkiye :

Alexa Türkiye, yalnızca Türkiye’deki web sitelerin değerler sıralamasını gösterir. Web sitenizin Alexa Türkiye ‘de kaçıncı olduğunu Traffic Rank in TR kısmından görebilirsiniz. Alexa Türkiye sizinle aynı ülkede yayın yapan sitelerin değerlerinin takibi açısından önemlidir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir