Alexa Sıralaması Nasıl Düşürülür

Alexa Sıralaması Nasıl Düşürülür?

Öncelikle sıralamayı düşürmenin iki yolu vardır. Yapay(Alexa’nın gözünde hileli) yöntemler ve doğal yöntemler

Alexa Sıralaması Nasıl Düşürülür

Alexa Sıralaması Nasıl Düşürülür

1)Yapay Yöntemler

Bu yöntem tipini çok fazla açıklamak doğru değildir, çünkü bu tür yöntemleri izlerseniz Alexa sıralamanız çok hızlı düşecektir. Siz bu yöntemleri görünce mutlu olup bütün sitelerinizde bu yöntemleri uygulayacaksınız. Ancak bir süre sonra Alexa size dur diyecek ve bu süreden sonra doğalda olsa yapayda olsa hiç bir yöntem sizin Alexa sıralamanızı düşüremeyecek kendi kendine sıralamanız yükselecektir.

Örneğin R10’dan örnek verirsek yine bir çok Alexa Grupları bulabilir ve bunlara katılabilirsiniz. Bu tarz bir uygulama ziyaretçileriniz tarafından yapay algılanacaktır ve belirttiğimiz  gibi sistem sizi birden yüksek sıralara çıkaracak sonra bunun doğal olmadığını anlayıp size kendi cevabını verecektir.

2)Doğal Yöntemler

Her işte olduğu gibi Alexa sisteminde de doğal yapılan her şey size fayda sağlar ve Alexa tarafından sevilir diyebiliriz öncelikle iki bilinen ve önerebileceğimiz küçük işlem bulunmaktadır;

  • Alexa Widget kodlarını sitenize yerleştirmeniz
  • Alexa Toolbar’ı bilgisayarınıza yüklemeniz.

Widget’i sitenize koymasanız bile Toolbar’ı mutlaka yüklemek size  aşırı kolaylık sağlar. istediğiniz sitenin hemen sıralamasını görebilirsiniz. Özellikle Webmaster’lar için önemli bir araçtır.

Doğal yöntemler ile alexa sıralamanızı düşürmek oldukça basit bir işlemdir. Yapmanız gereken sadece sitenizde özgün yazılar paylaşmaktır. Eğer özgün ve düzenli yazı girerseniz Google sizi sevecekir. Sıralamalarda yavaş yavaş yükselecek ve dolayısıyla Google kaynaklı hit kazanmış olacaksınız.Hitleriniz arttıkça Alexa sıralamanızda %100 düşüş göreceksiniz. Ayrıca sitenize gelen ve Alexa Toolbar’ı olan, sitenizin Alexa sıralamasını merak eden insanlar sizin Alexa’nızın düşmesine daha fazla katkı sağlamaktadır. Yapmanız gereken sadece özgün ve düzenli yazılar girmek devamında hit gelecektir ve Alexa sıralamanızda düşecektir.

4.00 avg. rating (81% score) - 1 vote

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir