Akıllı Valiz

PARMAK İZİ İLE AÇILAN, HAVA DURUMU TAHMİNİ YAPABİLEN AKILLI VALİZ

Öncesinde de benzerlerine rastladığımız akıllı valizler yaygınlaşıyor. Delsey’nin geliştirdiği akıllı valiz, yolculukları daha güvenli ve keyifli bir hale getiriyor.

2 yıllık bir çalışmanın ürünü olan ve çalışan bir prototipi de bulunan akıllı valiz yani Pluggage isimli bu valizin yetenekleri saymakla bitmiyor. Özellikle sık seyahat edenlerin tercih edebileceği bir valizdir. Akıllı Valiz’in özellikleri aşağıdaki şekilde:

Delsey Pluggage connected suitcaseAğırlık ölçümü : Valizin ağırlığını hesaplayabilen bir sistemdir. Bu bilgiyi valiz sahibinin telefonundaki uygulamaya gönderebiliyor. Dolayısıyla uçağa biniş esnasında ekstradan ücret ödenip ödenmeyeceği tespit edilebiliyor.

Şarj: Yolculuk esnasında akıllı telefonun şarjı çok az ise akıllı valiz üzerinden cihazınızı şarj etmek mümkün oluyor.

Bagaj algılama sistemi: Eğer valiziniz uçağın bagajına doğru bir şekilde ulaşmışsa akıllı telefona mesaj gönderiliyor ve herhangi bir sorun olup olmadığını kullanıcıya haberi veriyor.

İç aydınlatma sistemi: Karanlık bir yerde iseniz ve Akıllı Valiz’inizi açmak istiyorsanız içinde bulunan aydınlatma sistemi devreye giriyor ve eşyalar kolaylıkla görülebiliyor.

Uçuş bilgisi: Uçuş bilgileri uygulamaya girdiğinde uçuşla ilgili tüm bilgileri kullanıcıya aktarıyor.

Kilit kontrolü: : Valizinizi kilitlediğinize emin değilseniz, program üzerinden valizin kilitli olup olmadığı bildiriyor.

Parmak izi algılama: Akıllı valize sahip kişinin parmak izi ile açılabilmektedir. Bu özelliği ile akıllı valizinizle eşyalarınız çok daha güvende oluyor.

Hava durumu tahmini: Uygulamaya seyahat ilgili bilgiler eklendiyse eğer varış noktasındaki hava durumunu gösterebiliyor.

Hoparlör: Valiz içerisine saklanmış hoparlöre bluetooth yardımı ile bağlanarak müzikte dinleyebiliyorsunuz.

Seyahat bilgileri:Yolculuklar ile ilgili listeler oluşturulabiliyor ve aynı zamanda listedeki maddeler de takip edilebiliyor.

Üzülecek haber şu ki, Delsey bu özelliklerin tümünü bir valizde toplamak yerine kullanıcıların isteği üzerine bir anket düzenleyerek bu özelliklerin birkaçının belirlenmesini istiyor. Şirketin neden bütün özelliklerin valize getirmediği ve ankete gerek duyduğu ise gizliliğini koruyor. Geliştirilmeye devam eden bu Akıllı Valiz’in ne zaman piyasaya çıkacağı ise bilinmiyor. Ayrıca fiyatının ne olacağı hakkında henüz bir bilgi de bulunmuyor.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir