AKILLI SAAT

AKILLI SAAT ALMAMAK İÇİN 5 NEDEN

Akıllı saatler özellikle son dönemlerde cep telefonları ile beraber tanıtılmasıyla daha çok gündeme gelmekte. Bazı akıllı cep telefonları kullanıcılara hediye olarak akıllı saat veriyor. Özellikle Apple’ın 9 Eylül de yapmış olduğu etkinlikte Apple Watch’u duyurmasıyla akıllı saat satışı tavana vurdu.

Bu etkinlikten sonra karşılaştırmalar yapılarak en iyi akıllı saatin hangisi olduğu konuşuldu. Biraz düşünürseniz akıllı saat teknolojisi yeni yeni ortaya çıkan henüz gelişmekte olan bir teknoloji. Her hafta yeni bir akıllı saat piyasaya çıkıyor. Birçok marka ve birçok saat mevcut. Bunları karşılaştırmak şu aşamada oldukça zor.

Akıllı Saat

Akıllı Saat

1-Akıllı telefon kullanmak zorunda kalacaksınız

Şu an piyasada olan ve henüz yeni yeni çıkmakta olan akıllı saatler cep telefonu senkronizesi ile kullanılmakta. Bazı kalitesiz modellerde ise akıllı saat telefona bağlanmadan saati bile göstermiyor. Akıllı saatlerin içlerinde cep telefonu desteksiz çalışanlarda mevcut. Ama şu an sayısı oldukça az.

2-Oldukça pahalı

Her yeni çıkan ürün kategorisi pahalı olur. Yeni bir ürün olduğu için dikkat çeker. Zaman gittikçe daha çok marka ürettikçe ve kullanımı arttıkça düşecektir. Çok ucuz akıllı saatlerde mevcut. Ama tanınmamış markalara ait. Gerçekten özellikleri iyi bir akıllı saat 450-500 TL arasında. Buda neredeyse akıllı telefonla eş değer fiyat.

3-Yeteri kadar işleve sahip değil.

Akıllı telefon modelleri henüz işin başında. Tasarımları güzel de olsa akıllı saatler telefondan gelen mesajları ve aramaları anında farketmenizi sağlayan birer araç durumunda. Pahalı modeller bileklikten görüşme yapmaya olanak sağlıyor.

4-Boyları büyük

Piyasada bulunan akıllı saatler boy olarak henüz çok büyük. Bunun nedeni ise küçük ekranda işlem yapmanın zor olacağı düşüncesi ve şarj süresinin kısaltılması.

5-İlk çıkan ürünler arızalı olabilir

Yeni kategorilerde ki ürünler genelde arızalı olabilir. Bu her ürün için geçerli bir şey değil. Donanım ve yazılım sıkıntıları ortaya çıkabilir. Aradığınız bütün özellikleri bulamayabilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir