Ajax Kodlu Sitelerin Arama Motoru Optimizasyonu Uyumu

Son dönemlerde bloglarda dâhil olmak üzere web siteleri Ajax dili kod yapılarıyla hazırlanmaya başlandı. Ajax dili kod yapılarıyla hazırlanmış olan web siteleri ve blogların en büyük problemi günümüzde artan rekabetin etkisiyle, giderek önemini arttıran arama motoru optimizasyonu(SEO) çalışmalarına karşı olan uyumsuzlukları olarak gösterilmekte.

Web yazılımcılarının ve tasarımcılarının ortak görüşüne göre Ajax dili  yapıları etkileyici tasarımların, interaktif çözümlerin kısa bir sürede kaliteli bir şekilde yapılabilmesi için en etkili yolların başında gelmekte. Fakat konu arama motorları ile uyuma gelince problemlerle karşılaşılıyor.

Ajax kod yapıları 2005 yılında kullanılmaya başlanmış olup kapasitesi düşük olan verilerin etkili bir görüntü kazanmasında kullanılan bir kod yapısıdır. En önemli özelliği sayfalar arasındaki transferler sırasında sayfanın yeniden yüklenmesine gerek kalmamasıdır. Bu sayede sitelerin hızı yükselmekte ve kullanabilirlikleri de artmaktadır. En büyük problem olarak gözüken arama motoru optimizasyonu (seo) çalışmalarına uyum elbette ki mümkündür. Konu hakkındaki detaylı bilgilere ajaxoptimize.com adresinden erişebilirsiniz.

HAKAN TAŞGIN

www.beycon.com.tr

www.beycon.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir