ABD ışık hızında interneti denemeye başladı

ABD ışık hızında interneti denemeye başladı

ABD ışık hızında interneti denemeye başladı

Amerika, Kansas City’nin sakinleri Google’ın 1 gigabitlik fiber optik internet hizmetini evlerinde denemeye başladı.

Google, yıllardır üzerinde çalıştıkları bu proje hakkında bir açıklama yaparak ışık hızında internet hizmetini başlattıklarını duyurdu. Kansas City, bu proje sayesinde 1 gigabit’i dünyada ilk kullananlar olacak ve ABD’nin standart hızı olan 10 megabit’in yüz katı hızında internete bağlanabilecekler. Bu hizmetin aylık ücreti ise şimdilik 70 dolar.

Google, fiber olarak da bilinen yeni internet servisini şimdilik sadece Kansas’ın belli bölgelerinde kullanıma sundu. Google’dan yetkililerin yaptığı açıklamaya göre ışık hızında internet servisini kullanacak olanların saniyede 1 gigabit veri transferi yapabileceklerini ve bu sayede internetteki bekleme devrinin sona ereceğini belirtti.

Kullanıcılar Google’ın bu yeni hizmeti sayesinde büyük dosyaları çok hızlı bir şekilde paylaşabilecek ve sağlık hizmetleri ve online eğitim gibi alanlar için gerekli yüksek hızı elde edebilecekler. Kansas’taki hastaneler, okullar ve kütüphanelerin de faydalanacağı bu yeni sistemi alacak ilk evler sonbaharı, çevre yerleşim birimleri de 2013’ün sonunu bekleyecek.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir