8 – 21 Nisan 2013 İnternet Haftası

8 - 21 Nisan 2013 İnternet Haftası

Türkiye’de ilk kez 1993 yılında kullanılmaya başlayan internet, bu yıl 12 Nisanda 20. yılını dolduracak. Bilişim STK Platformu ise bu sebeple 8-21 Nisan tarihlerini İnternet Haftası olarak duyurdu. Bu bağlamda kamudan sivil toplum örgütlerine herkesi internetin Türkiye’ye girişinin 20. yılı kutlamaları için çağırılıyor.

Çağrısını resmi internet sitesinde yayınladığı aktif katılım bildirisiyle yapan Bilişim STK Platformu, İnternet Haftası kapsamında bilgi toplumu, e-dönüşüm, e-türkiye ve e-devlet kavramlarının geniş kitlelerle tanıştırılmasını ve toplumda internet kültürünü yaymak, internet bilincini yaratmak, interneti tanıtmak, büyütmek, yeni projeler başlatmak gibi interneti Türkiye’nin gündemine yerleştirecek adımların atılmasını amaçlıyor. Ayrıca internette bireysel güvenlik, internetin güvenli kullanımı, mahremiyet, bilgi güvenliği ve sosyal ağlar gibi sorunların tartışılması hedefleniyor.

İnternet Haftası’ na destek vermek ve etkinliğe katılmak için etkinliğin  resmi web sitesi aracılığıyla organizasyona dahil olabilir, belirtilen alanlardaki faaliyetleri gerçekleştirerek şenliğe katkı sağlayabilirsiniz.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir