5G ve Eski Teknolojiler

5g-internetGüney Kore firması olan Samsung, 5G ile ilgili projede testlere başladı.  4G teknolojisine göre birkaç yüz kat daha hızlı olacak olan 5G aynı zamanda hız artışı yanında servis kalitesinide arttıracak. Güney Kore 2017 yılında 5G teknolojisine  geçme planlarını yapıyor. Fakat tam performans ile kullanıma 2020 yılında geçileceği söyleniyor. Güney Kore için Internet konusunda dünyanın en önde koşan ülkesi demek yanlış olmaz. Güney Kore Hükümetinin  büyük desteğini bunda önemli rol oynamakta. 5G teknolojisi için ise Güney Kore’nin 1.5 milyar Dolar yatırım yapması tahmin ediliyor.

2G yani Edge, GPRS  teknolojisinde 3G’ye geçildiğinde sadece internet hızında bir artış olmuştu. 2G ile sonsuz döngüye giren sitelerde 3G şle de aynı sorunlar yaşanmaya devam etmişti.

Her yeni teknoloji ile yeni bir özellik getiriliyor. 2G ile ses kalitesi, 3G ile internet hızı, 4G ile ise video yeni teknolojiolacak olan 5G ile ise milyarlarca akıllı cihazın birbirine işlem yapabilir şekilde bağlı olabilceği bir deneyim yaşayabileceğimiz ifade ediliyor.

5G  teknoloji, 2020 gibi dünyada kullanılmaya başlanacak. Mobil operatörlerin ses, mesajlaşma vb. tüm hizmetleri, kampanyaları internet hizmeti üzerinden şekillenecekç

2015-2016 gibi ise 4G teknolojisi dünyanın birçok ülkesinde  daha yaygın şekilde kullanılacak.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir