Facebook Google Play’dan Ayrılıyor mu?

Facebook, oldukça enteresan bir deney yaparak gelecekte neler olacağını gördü. Google Play’den Facebook uygulamasını çekerek kullanıcıların Facebook’a ne kadar giriş yaptıklarını ölçtü ve sonuç şaşırtıcı idi. Android markette bulunan Facebook aplikasyonu’nu kaldıran yönetim Google Play olmadan Facebook’un nasıl kullanıldığını sınamak istedi. Peki bu deneyin sonucunda neler oldu?facebok-2

FACEBOOK GOOGLE PLAY’DEN AYRILIYOR MU?

Facebook yönetimi, Google Play’den çıkarak kullanıcıların sosyal medya devine giriş sıklığını ölçmek istedi. Facebook android giriş yerine PC’den girmeyi tercih eden kullanıcılar herkesi şaşırttı. Android uygulamasını deneme hedefi ile yola çıkan bu deneyin amacı, android telefonlardan Facebook’a giremeyen kullanıcıların tepkilerini ölçmekti. Deney sonucunda ise kullanıcıların Facebook’a giriş yapmakta çok ciddi bir düşüş olmadığı gözlemlendi. Tüm kullanıcılar internet tarayıcıları üzerinden Facebook’a girmeye devam etti.

Bu deneyin asıl amacı ise ilerki zamanlarda Facebook’un Google Play’i devre dışı bırakmak istemesi olabilir. Konuyla ilgili ismi açıklanamayan bir şirket yetkilisi önümüzdeki yıllarda Facebook’un kendi uygulama marketini (app store) kurmaya hazırlandığını iddia etti.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir