140 Karakter ile Etkilişimi Yüksek Tweet Nasıl Yazılır?

Twitter Hesap YönetimiTwitter’da ki 140 karakter kısıtlaması, tweet ile ifade etmek istediklerimizi yazarken bizi zorluyor. Hal böyle olunca da Tweet atarken duygu ve düşüncelerimizi, iletmek istediğimiz mesajlarımızı 140 karaktere sığdırdığımız uygun ifadeyi yakalamalıyız.

Twitter için sınırlama 140 karakter olsa da; attığımız tweetlere kullanıcıların kendi yorumlarını ekleyebilmesi için tweet için karakter sayısını 120 karakter ile sınırlamanız gerekiyor.

Twitter 140 karakter sınırının ötesine geçmek isteyen kullanıcılar değişik birçok teknik uygulamakta. Uzun yazılara  blog yada web sitesi içinde yer verip bu linkleri twitter ile paylaşmak yada uzun yazıyı bir görsel içine yazmak. Uzun tweetler için (+) yada tweetleri numaralandırarak birkaç tweet şeklinde  de paylaşılmakta. Fakat kısa ve öz tweet’lerin daha fazla dikkat çektiği ve daha fazla retweet aldığı bilinen bir gerçek. Birkaç tweet şeklinde yazılan tweetlerde dikkat dağıtıcı olduğundan etkileşim üzerinde çok etkili olmuyor.

Twitterda tweetlerinizi 140 karakter ile sınırlandırmak ve etkileşimi arttıracak twwetler oluşturmak için nelere dikkat etmeliyiz.

Twitter’ın kendine özgü dilini kullanın

Twitter kullanıcılarının kendi araarında zamanla oluşturdukları twitter’a özgü kısaltmalaron olduğu bir dil var. Twitter için oluşturulan ve sosyal ağlarda da en yerleşik kısaltmalar olan bu kısaltma ve işaretler ile yazmak istediklerimizi kısa tweet’lere dönüştürebiliriz.

Twitter’ın evrensel iletişim öğeleri haline gelmiş bu işaret ve kısaltmaları öğrenmek ve kullanmak için linke göz atabilirsiniz.

Araçlar kullanın

Tweetleri kısaltmak için hazırlanmış online araçları kullanabilirsiniz. Bunun için kullanılan Shortentweet bu iş için kullanacağınız araçlardan. Yazmak istediklerinizi yazıp, tweet kısaltma aracının tweet’inizi kısaltarak Twitter’da yayınlamasına izin verebilirsiniz.

Yazmak istediklerinizin Özünü Yakalayın

Twitter ile yaplaşacağınız mesajınızda gereksiz detaylar yerine konunun özü olan kısmı yakalayın. Ve kısa net olarak bu mesajı vereceğiniz cümle ile tweetinizi oluşturun.

URL Kısaltıcı Kullanın

Tweet’lerinizde web sitesi linki verecekseniz tüm linki kullanmak yerine, URL kısaltıcı araç kullanarak linkinizi Twitter da daha rahat kullanacağınız hale getirebilirsiniz.

Görsellerin gücünden yaratıcı bir şekilde yararlanın

Twitter’ın yeni görsel ön izleme özelliğini yaratıcı bir şekilde kullanarak tweet’inizin bir kısmını görsellere yazarak da anlatabilirsiniz. Görsel hemen tweet’inizin devamında açık bir şekilde yer alacağı için hem ne dediğiniz anlaşılacak, hem de yaratıcı olduğu için takipçilerinizin dikkatini daha çok çekecektir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir