Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medya

Sosyal Medya

Sosyal medya internet üzerinde tanıtım veya sohbet amacıyla yapılan tüm diyalogları ve paylaşımları kapsamaktadır.

Sosyal ağlar, bloglar, microbloglar, forumlar ve sohbet sitelerinin tümü sosyal medyayı oluşturmaktadır.

Dünyada ve ülkemizde en güçlü sosyal medya mecraları, kullanıcı sayılarının fazlalığı ve insanlar üzerindeki güçlü etkilerinden dolayı facebook ve twitter olarak göze çarpmaktadır.

Sosyal medya mecralarında, ilk başlangıçta bireyler ve küçük gruplar arasında başlayan diyaloglar zaman içerisinde hızlı bir yükseliş göstermekte ve geniş kitlelerce paylaşılır konuma gelmektedir.

Şirketlerin tanıtım faaliyetleri açısından da çok önemli bir güç konumuna gelen sosyal medya, kullanıcıların olumlu ve olumsuz tüm deneyimlerini paylaşmasından dolayı şirketler için fırsatları ve tehlikeleri beraberinde getirmektedir.

Özellikle kurumların sosyal medya hesaplarını yönetmeye başlamadan önce sosyal medyayı derinlemesine analiz etmeleri gerekmekte ve demografik özelliklerine göre kitlelerin internette nasıl diyaloglar kurduklarını anlamaya çalışmaları gerekmektedir.

Unutulmamalıdır ki sosyal medya kurumları ve insanları rezil de edebilir vezir de dolayısıyla özellikle kurumsal sosyal medya hesaplarının yönetiminde olabildiğince dikkatli davranılmalıdır.

Sosyal Medya Nedir?” üzerine 5 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir