26 Eyl
admin 0 Yorum

İnternet Kullanım Oranları

Review by Beycon Group
Kategori: Genel
İnternet Kullanım Oranları

İnternet Kullanım Oranları

ITU (Birleşmiş Milletler Telekomünikasyon Ajansı) ‘nun günümüzdeki internet kullanımının geldiği noktayı göstermeyi amaçlayarak bir rapor hazırladı. ‘Genişband Devleti 2012′ isimli raporda 170’den fazla ülke değerlenirildi.Sonuçlara göre 2,26 milyar kişi yani her 3 kişiden biri internet kullanıyor.
Rapordaki verilere göre internet kullanımı hızla dünya geneline yayılıyor.2002sonuçlarında internet kullanım oranı %8 iken günümüzde %32,5 civarında. Bu artışa en büyük etki ise Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu gelişmekte olan ülkelerdeki internet kullanım oranı.İnternet kullanan 252 milyon kişinin 207 milyonluk kısmı gelişmekte olan ülkelerde yeralıyor.
Ülke bazındaki sıralamalara göre Türkiye % 42,1 internet kullanıcısıyla 73. Sırada bulunuyor.İlk sırada yer alan İzlanda’da %95 , 2. olan Norveç’te %94 ve 3. olan Hollanda’da yüzde 92,3.

İnternet Kullanım Oranları
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


 

Hakkımızda
Web yazılım ve seo ihtiyaçlarınız için doğru adres interaktif web yazılım,seo, e-ticaret, hosting çalışmaları Beycon internet sektörünü yakından takip eden müşterilerinin ihtiyaçlarını bilen web sitesinin bir firmanın kimliğindeki en önemli yüzü olduğunu düşünen 40 kişilik uzman bir kadro tarafından yönetilmektedir.
Web Yazılım

© 2011 Beycon Blog - Söz Verdiğimiz Zamanda…

Sitede yer alan tüm içerik Beycon Blog'na aittir.